11 Ağustos 2017 Cuma

Remzi Boncuk: "Kaynak Yaratmak İçin Çalışıyoruz"

Balıkesirspor Başkanı Remzi Boncuk, takımın son durumu hakkında bilgi verdi. UÇK’da yer alan dosyaların kapatılması için 9 milyon 500 bin TL’ye ihtiyaç olduğunu söyleyen Başkan Boncuk, kaynak yaratmak için çalıştıklarını söyledi.


Balıkesirspor Kulübü, Paşaalanı Mahallesi’nde bulunan ve işletmeciliğini Oğuzhan Bayırlı’nın yaptığı İskenderci Oğuz Usta’ya misafir oldu. Yemek sonunda Bayırlı’ya Balıkesirspor forması hediye edilirken ayrıca Muhammed Ali Doğan’a sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı.

Yemeğin ardından açıklamalarda bulunan Balıkesirspor Başkanı Rekzi Boncuk şunları söyledi:

“Pazar günü ilk maçımızı oynayacağız. Galibiyetle başlamak istiyoruz. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Takımımızın morali şu an için iyi. Saat olarak alışık olmadığımız bir saat ama sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Hava sıcak, o saatte olması avantaj da olabilir. Bizim oturmuş bir kadromuz var. Özellikle geri dörtlümüz Süper Lig’den gelen bir geri dörtlü. Takımdan ayrılanlar oldu ve yeni transferler yapamadık henüz. İyi bir maç olacağını düşünüyorum. Hazırlık maçlarında iyi bir görüntü verdik. Teknik ekip, takım, yönetim uyum içerisinde çalışıyoruz. Güzel başlarız inşallah. İyi başlarsak iyi götürürüz diye düşünüyorum.”

“YASAĞIN KALKMASI İÇİN 9 MİLYON 500 BİN TL GEREKİYOR”
“Bizim transfer yasağımız FIFA tarafından verilen sportif bir cezaydı. Bu da parayla alakalı olan bir durum değildi. Bir tamı girişimlerimiz oldu. FIFA da bizim haklılığımızı görmüş olmalı ki dava görülene kadar yasağı geçici olarak kaldırdı. İlk etapta 7 Eylül’e bir mahkeme günü verdi. Geçen hafta gelen bir bilgi var. O da mahkemenin 8 Ekim’e ertelendiği bilgisi. Çok bir şey ifade etmiyor çünkü transfer dönemi 8 Eylül’de bitiyor. Yasak resmen kalkmış olmasına rağmen yerli futbolcuların UÇK’ya başvurmalarından dolayı bizim şu anda o ödemeleri gerçekleştirip ondan sonra transfer yapmamız lazım. Oradaki rakam şu anda 9 milyon 500 bin TL. O rakamı yükselten iki futbolcu var: Ante Kulusic ve Ermin Zec. Bunlar Türkiye’de de futbol oynadıkları için hem FIFA’ya başvurmuşlar hem de UÇK’ya başvurmuşlar. Bu rakamların yüzde ellisi bu iki isme ait. Yasağın kalkması için bir takım çabalar gösteriyoruz. Burada bunun dışında takımdan ayrılan yerli futbolcular var. Bu yasağın kalkabilmesi için bir şekilde futbolcularla uzlaşmak gerekiyor. Alacaklarıyla ilgili olarak önlerine bir ödeme planı konması lazım. Yada bu isimlere konuşup bir belge istenip transfere izin verilmesi gerekiyor. Biz o görüşmeleri yapıyoruz. Bu görüşmeler bir kere konuşmayla olmuyor, Süreç var, bir onlar teklif getiriyor bir biz teklif getiriyoruz. Buradaki rakamlarla ilgili olarak kaynak yaratmak istiyoruz. Biz ne kadar kaynak yaratabileceğiz, yaratılan kaynağa göre ne kadar ödeme yapılabilecek bunları görüşüyoruz. Bu esnada bizlere değişik kanallardan futbolcu önerileri geliyor. Bir yandan da bunları inceliyoruz.  Biz içerideki arkadaşlarımızın ödemelerini aksatmayacak şekilde transfer yapabilirsek yapacağız. Aksi takdirde arkadaşlarımız mutsuz olur, içeride huzursuzluk olur. Benim için en önemli şey huzur, yönetime güven. Bu arkadaşlarımızın güvenini kırmamamız lazım.”

“BAŞARI İÇİN BİRLİKTELİK ŞART”
“Benim inandığım bir şey var. Başarı olması için birlik beraberliğin olması lazım. Kulüpte çalışan herkesin birlikte istemesi lazım. Bursaspor 2010 yılında şampiyon olduğunda teknik direktörleri dahil oynayan herkes takımdan gönderilmiş isimlerdi. Bu camiada daha önce çeşitli şeyler oldu. Biz önümüze bakacağız. Balıkesirspor güzel bir camia. Türkiye’de de itibarlı bir camia. Bizim hedefimiz play-off oynayabilmek. Eğer süresi içerisinde transfer yapabilirsek mutlaka şampiyonluğa da oynamak istiyoruz. Takımımızda bu kapasite var. Geçen 1 aylık sürede esen olumsuz rüzgarları olumlu rüzgarlara çevirdiğimizi düşünüyorum. Bunu sezon açılışında gördük. Takımda şu an her şey yolunda gidiyor.”

“BORCUMUZ 30 MİLYON TL CİVARINDA”

“Biz başı şeyleri hemen açıklamıyoruz. Mesela göreve geldiğimizde herkes transfer yasağı kalkacak mı diye soruyordu. Bizim bir takım yürüttüğümüz çalışmalar var. Bazı şeylerin aleni olmaması gerekiyor. 15-20 gün sonra yasak kalktı. Balıkesirspor’un yıllardan beri yaratabildiği kaynaklar meydanda. Balıkesirspor’un borç durumu da meydanda. Genel kurulda açıklanan bir borç rakamı var. 20 milyon 300 bin TL. Fakat FIFA dosyalarında yer alan rakamlar 2014 yılındaki kurdan hesaplanan rakamlar. O gür euro 2.80 TL’dir, bugün 4.20 TL’dir. Şu andaki borcumuz yaklaşık 30 milyon TL civarında.” 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Reklam, küfür yada hakaret içeren yorumlar silinir..